Zdržení u PPL, ČP i dalších. Podobný vývoj se dá čekat i v Evropě.

Počet zásilek směřujících k čechům je nyní extrémní. Čeští dopravci zavádí opatření a hlásí první zdržení.

Přestože zásilky přes depa Pošty bez hranic proudí bez výraznějších zdržení, čeští dopravci hlásí první zpoždění. Extrémní množství zásilek má několik příčin. Jednak se naplno rozjíždí vánoční sezóna, e-shopy tento týden spouští své kampaně na Black Friday a koronavirová opatření neumožňují čechům nakupovat v obchodech tak, jak jsou zvyklí. Většina nákupů se proto přesouvá do on-line prostředí.

Partneři Pošty bez hranic pro Českou republiku, tedy PPL a Česká pošta, zdržení evidují. Zároveň dělají vše, co je v jejich silách, aby všechny zásilky doručili.

Jiní čeští dopravci omezují množství zásilek, které převezmou od e-shopů do přepravy. V rámci komunitních skupin provozovateelů e-shopů lze pozorovat podobné případy i u dopravců DPD, GLS nebo WeDo. Ve vánoční sezóně se jedná o poměrně běžný postup, nicméně pro majitele e-shopů je to nepříjemná situace.

„Vážení zákazníci, omlouváme se, ale vzhledem k extrémnímu objemu zásilek, které v současné době přepravujeme, bude doručení části z nich zpožděno o 1 až 3 dny“ píše PPL na své Facebookové stránce.

U České pošty evidujeme zpoždění jak v rámci doručení na adresu, tak u jejich služby Balíkovna, která se nově rozšířila o výdejní místa na Sazka pointech. Zásilky jsou zpravidla opožděny o 1 den, nicméně zákazníci hlásí i případy, kdy je zpoždění větší.

U dalších evropských dopravních partnerů neevidujeme žádné omezení kapacit nebo výrazné zpoždění. Na druhou stranu se dá očekávat, že se situace bude lokálně vyvíjet obdobně jako v Česku a ke zdržením nebo omezením docházet bude. I proto vznikl tento informační web. Informace o všech dopravcích Pošty bez hranic najdete v přehledu dopravců rozdělených podle zemí.

Pavel Vyoral, ředitel Pošty bez hranic, vyjadřuje dopravcům podporu a hledá způsoby, jak jim zbytečně nepřidávat práci správným řízením množství zásilek v síti.

Komu článek pomůže? Pošlete mu ho

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pocket

Další čtení pro e-shopaře

Dopravci

Státní svátek v Maďarsku

Pátek 20. 8. 2021 V pátek 20. srpna je v Maďarsku státní svátek. Maďarská pošta ani DPD v tento den nebudou doručovat zásilky. Podej zásilek

Dopravci

Nové rozměrové specifikace DPD v Německu

Německé DPD přechází na nový standard zásilek podobně jako v jiných státech. Nové rozměrové specifikace začnou u Pošty bez hranic platit od 1.9. 2021. Nová

Expandujete? Budeme Vám nablízku

Zjednodušujeme e-shopům cestu do Evropy. Už 10 let.

Pošta bez hranic

Zásilky do celé EU, UK i na Ukrajinu

Jen za rok 2020 jsme dopravili 3 000 000 zásilek českých a slovenských e-shopů. Zásilky s námi posílají Footshop, Vivantis, Bonami, Dedoles a tisíce dalších.