Česká pošta začne vydávat balíky mimořádně i v sobotu

Česká pošta potřebuje ulevit přetížené síti a otevře 347 Balíkoven mimořádně v sobotu. V upravené otevírací době bude vydávat pouze balíky do Balíkovny.

Jak jsme psali v předchozím článku, čeští dopravci se potýkají s extrémním množstvím zásilek a nabírají zpoždění, jiní limitují maximální počet zásilek, které od e-shopů převezmou. Česká pošta mimořádně otevře 347 Balíkoven i v sobotu 5.12. od 13:30 do 17:30, aby ulevila zatíženému provozu.

Seznam těchto Balíkoven najdete zde.

Česká pošta zároveň nevylučuje, že v předvánočním čase podobné opatření zopakuje. Podle vyjádření ČP záleží na zájmu zákazníků.

Zároveň se dá očekávat, že se uleví i ostatním českým dopravcům od čtvrtku 3.12., kdy se otevřou obchody a služby. Češi tak budou mít více možností, kde nakoupit vánoční dárky, a zátěž se rozloží do více zdrojů.

Podle analýzy Balíkobotu ale největší objem zásilek na dopravce teprve čeká. V týdnu od 7. – 13.12. by měl být objem největší. Jak se na situaci připravili čeští dopravci, včetně Pošty bez hranic, se můžete dočíst v článku na logistika.ihned.cz.

Výkonný ředitel Pošty bez hranic Pavel Vyoral v minulém týdnu vyjádřil všem přetíženým dopravcům podporu.

Komu článek pomůže? Pošlete mu ho

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pocket

Další čtení pro e-shopaře

Dopravci

Omezení dopravců na Velikonoce

Stejně jako u nás jsou velikonoční svátky i v ostatních státech považovány za dny pracovního klidu. V tyto dny jsou uzavřeny úřady, banky a obchody. Z tohoto důvodu se budou taky naše zásilky doručovat až následující pracovní den.

Dopravci

Německo, Polsko, Maďarsko: Aktualizace cen od 1. 4. 2021

Na základě nových cen od vybraných dopravců aktualizujeme ceník Pošty bez hranic. Tentokrát potěší i snížení cen v rámci německého DPD. V článku najdete všechny změny, které vejdou v platnost od 1. 4. 2021.

Expandujete? Budeme Vám nablízku

Zjednodušujeme e-shopům cestu do Evropy. Už 10 let.

Pošta bez hranic

Zásilky do celé EU, UK i na Ukrajinu

Jen za rok 2020 jsme dopravili 3 000 000 zásilek českých a slovenských e-shopů. Zásilky s námi posílají Footshop, Vivantis, Bonami, Dedoles a tisíce dalších.