Česká pošta začne vydávat balíky mimořádně i v sobotu

Česká pošta potřebuje ulevit přetížené síti a otevře 347 Balíkoven mimořádně v sobotu. V upravené otevírací době bude vydávat pouze balíky do Balíkovny.

Jak jsme psali v předchozím článku, čeští dopravci se potýkají s extrémním množstvím zásilek a nabírají zpoždění, jiní limitují maximální počet zásilek, které od e-shopů převezmou. Česká pošta mimořádně otevře 347 Balíkoven i v sobotu 5.12. od 13:30 do 17:30, aby ulevila zatíženému provozu.

Seznam těchto Balíkoven najdete zde.

Česká pošta zároveň nevylučuje, že v předvánočním čase podobné opatření zopakuje. Podle vyjádření ČP záleží na zájmu zákazníků.

Zároveň se dá očekávat, že se uleví i ostatním českým dopravcům od čtvrtku 3.12., kdy se otevřou obchody a služby. Češi tak budou mít více možností, kde nakoupit vánoční dárky, a zátěž se rozloží do více zdrojů.

Podle analýzy Balíkobotu ale největší objem zásilek na dopravce teprve čeká. V týdnu od 7. – 13.12. by měl být objem největší. Jak se na situaci připravili čeští dopravci, včetně Pošty bez hranic, se můžete dočíst v článku na logistika.ihned.cz.

Výkonný ředitel Pošty bez hranic Pavel Vyoral v minulém týdnu vyjádřil všem přetíženým dopravcům podporu.

Komu článek pomůže? Pošlete mu ho

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pocket

Další čtení pro e-shopaře

Dopravci

Státní svátek v Maďarsku

Pátek 20. 8. 2021 V pátek 20. srpna je v Maďarsku státní svátek. Maďarská pošta ani DPD v tento den nebudou doručovat zásilky. Podej zásilek

Dopravci

Nové rozměrové specifikace DPD v Německu

Německé DPD přechází na nový standard zásilek podobně jako v jiných státech. Nové rozměrové specifikace začnou u Pošty bez hranic platit od 1.9. 2021. Nová

Expandujete? Budeme Vám nablízku

Zjednodušujeme e-shopům cestu do Evropy. Už 10 let.

Pošta bez hranic

Zásilky do celé EU, UK i na Ukrajinu

Jen za rok 2020 jsme dopravili 3 000 000 zásilek českých a slovenských e-shopů. Zásilky s námi posílají Footshop, Vivantis, Bonami, Dedoles a tisíce dalších.