Zdržení u PPL, ČP i dalších. Podobný vývoj se dá čekat i v Evropě.

Share on facebook
Share on linkedin
Počet zásilek směřujících k čechům je nyní extrémní. Čeští dopravci zavádí opatření a hlásí první zdržení.

Přestože zásilky přes depa Pošty bez hranic proudí bez výraznějších zdržení, čeští dopravci hlásí první zpoždění. Extrémní množství zásilek má několik příčin. Jednak se naplno rozjíždí vánoční sezóna, e-shopy tento týden spouští své kampaně na Black Friday a koronavirová opatření neumožňují čechům nakupovat v obchodech tak, jak jsou zvyklí. Většina nákupů se proto přesouvá do on-line prostředí.

Partneři Pošty bez hranic pro Českou republiku, tedy PPL a Česká pošta, zdržení evidují. Zároveň dělají vše, co je v jejich silách, aby všechny zásilky doručili.

Jiní čeští dopravci omezují množství zásilek, které převezmou od e-shopů do přepravy. V rámci komunitních skupin provozovateelů e-shopů lze pozorovat podobné případy i u dopravců DPD, GLS nebo WeDo. Ve vánoční sezóně se jedná o poměrně běžný postup, nicméně pro majitele e-shopů je to nepříjemná situace.

„Vážení zákazníci, omlouváme se, ale vzhledem k extrémnímu objemu zásilek, které v současné době přepravujeme, bude doručení části z nich zpožděno o 1 až 3 dny“ píše PPL na své Facebookové stránce.

U České pošty evidujeme zpoždění jak v rámci doručení na adresu, tak u jejich služby Balíkovna, která se nově rozšířila o výdejní místa na Sazka pointech. Zásilky jsou zpravidla opožděny o 1 den, nicméně zákazníci hlásí i případy, kdy je zpoždění větší.

U dalších evropských dopravních partnerů neevidujeme žádné omezení kapacit nebo výrazné zpoždění. Na druhou stranu se dá očekávat, že se situace bude lokálně vyvíjet obdobně jako v Česku a ke zdržením nebo omezením docházet bude. I proto vznikl tento informační web. Informace o všech dopravcích Pošty bez hranic najdete v přehledu dopravců rozdělených podle zemí.

Pavel Vyoral, ředitel Pošty bez hranic, vyjadřuje dopravcům podporu a hledá způsoby, jak jim zbytečně nepřidávat práci správným řízením množství zásilek v síti.

Pošta bez hranic

Od roku 2010 pomáháme e-shopům s dopravou do zahraničí. 27 států zemí Evropy, více než 50 dopravců a 3,3 milionu zásilek za rok. To je Pošta bez hranic.

Poslední články

Podcast bez hranic

Zůstaňte v kontaktu

Chcete vědět vše jako první?

Kliknutím na „Přihlásit o k odběru“ souhlasíte se zpracováním e-mailové adresy za účelem informování o novinkách z Pošty bez hranic