Česká pošta začne vydávat balíky mimořádně i v sobotu

Share on facebook
Share on linkedin
Česká pošta potřebuje ulevit přetížené síti a otevře 347 Balíkoven mimořádně v sobotu. V upravené otevírací době bude vydávat pouze balíky do Balíkovny.

Jak jsme psali v předchozím článku, čeští dopravci se potýkají s extrémním množstvím zásilek a nabírají zpoždění, jiní limitují maximální počet zásilek, které od e-shopů převezmou. Česká pošta mimořádně otevře 347 Balíkoven i v sobotu 5.12. od 13:30 do 17:30, aby ulevila zatíženému provozu.

Seznam těchto Balíkoven najdete zde.

Česká pošta zároveň nevylučuje, že v předvánočním čase podobné opatření zopakuje. Podle vyjádření ČP záleží na zájmu zákazníků.

Zároveň se dá očekávat, že se uleví i ostatním českým dopravcům od čtvrtku 3.12., kdy se otevřou obchody a služby. Češi tak budou mít více možností, kde nakoupit vánoční dárky, a zátěž se rozloží do více zdrojů.

Podle analýzy Balíkobotu ale největší objem zásilek na dopravce teprve čeká. V týdnu od 7. – 13.12. by měl být objem největší. Jak se na situaci připravili čeští dopravci, včetně Pošty bez hranic, se můžete dočíst v článku na logistika.ihned.cz.

Výkonný ředitel Pošty bez hranic Pavel Vyoral v minulém týdnu vyjádřil všem přetíženým dopravcům podporu.

Pošta bez hranic

Od roku 2010 pomáháme e-shopům s dopravou do zahraničí. 27 států zemí Evropy, více než 50 dopravců a 3,3 milionu zásilek za rok. To je Pošta bez hranic.

Poslední články

Podcast bez hranic

Zůstaňte v kontaktu

Chcete vědět vše jako první?

Kliknutím na „Přihlásit o k odběru“ souhlasíte se zpracováním e-mailové adresy za účelem informování o novinkách z Pošty bez hranic