Automatické opravování chybných zásilek od 1.10. 2021

Září je v plném proudu a tím se blíží i hlavní sezóna pro e-commerce a dopravce. Abychom zvládli největší objem zásilek v roce, budeme automaticky opravovat všechny chybné zásilky. Co přesně se změní a kde se dělají nejčastější chyby se dozvíte v článku.

Jak se vyhnout chybným zásilkám a neřešit je

To nejlepší, co můžete u chybných zásilek udělat, je žádné nemít. Snadno se to řekne, hůře dělá. Podstatná část chyb proudí z nedodržování parametrů dopravců a chybách v adrese.

Doporučujeme projít dopravce, které používáte pro dopravu zásilek do Evropy, a nastudovat si jejich parametry. Všechny podstatné informace najdete vždy v ceníku dané země. Ceník Pošty bez hranic.

Nezapomeňte, že dopravci čas od času své parametry upravují. Níže najdete změny, o kterých jsme Vás informovali tento rok:

Jaké jsou nejčastější chyby u zásilek

Co se nemění, jsou typy chyb u zásilek. Mezi ty nejčastější patří:

  • Nevyplněná část adresy (číslo popisné, PSČ, county v Rumunsku)
  • Špatné PSČ (jiný, než požadovaný počet čísel)
  • Špatné formátování adresy (např. ulice a čp bez mezery “Hlavní10”)
  • Překročení maximální hmotnosti
  • Překročení maximální dobírky
  • Překročení maximální hodnoty pojištění
  • a další…

Výše poplatku se nemění

Poplatek zůstává na 10 Kč za zásilku. To nám pomůže pokrýt náklady, které vznikají při manuálním zpracování a opravě údajů u zásilky.

Nic se nemění ani na tom, že klientům Pošty bez hranic přijde formulář pro opravu zásilky a mohou zásilku opravit ještě před manuální opravou pracovníkem Pošty bez hranic. V takovém případě poplatek neúčutujeme.

Zároveň platí, že opravujeme pouze ty zásilky, které upravit lze. Pokud k zásilce potřebujeme doplnit další údaje, vždy kontaktujeme odesílatele zásilky.

Komu článek pomůže? Pošlete mu ho

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pocket

Další čtení pro e-shopaře

Expandujete? Budeme Vám nablízku

Zjednodušujeme e-shopům cestu do Evropy. Už 10 let.

Pošta bez hranic

Zásilky do celé EU, UK i na Ukrajinu

Jen za rok 2020 jsme dopravili 3 000 000 zásilek českých a slovenských e-shopů. Zásilky s námi posílají Footshop, Vivantis, Bonami, Dedoles a tisíce dalších.